BYDLETE V HEZČÍM

V současném novodobém stavitelství prochází obdobím renesance přírodní kámen. Kámen provází člověka od jeho začátku, právem si tedy zasluhuje velkou pozornost stavbařů a architektů. Jeho místo je všude tam, kde klademe důraz na hodnotu, sílu, pravdivost přírodního materiálu i krásu.

Přírodní kámen je velmi vhodným stavebním materiálem i pro svou trvanlivost a odolnost. Je nejen přirozeně barevný a doživotně stálý, dokáže zkrášlit jakékoli prostředí, ozvláštnit prostor. Také mu dodává nevšednost a originalitu, buď jako charakteristická črta celé stavby, nebo jako detail, který ji zvýrazňuje. Přírodní kámen oslovuje dva smysly, a to zrak a hmat. Jako přírodní materiál má neopakovatelné vlastnosti, které nelze ani díky všemožným snahám napodobit žádnými umělými materiály. Jeho využití je všestranné v interiéru, tak v exteriéru.

V interiéru ho můžeme použít na obklad krbu, zda jím obložit zeď v obýváku, nebo třeba učinit z něj obklad za kuchyňskou linku. Oceníme ho stejně jako LED žárovky, které šetří naše peníze, protože díky své nadčasovosti a stálosti nám také ušetří naše peníze a zároveň bude ozdobou našeho interiéru.

I v exteriéru se dá všestranně využít. A určitě zkrášlí okolí našeho domu, stejně jako ho mohou zkrášlit okrasné sudy na dešťovou vodu. Můžeme jím obložit některou část domu, různé přístřešky pro auto, či obkladové zídky našeho domu. Pestré využití má například i v zahradě. I zde ho můžeme použít na různé obklady, ať už chodníků, jezírek nebo fontán.