Kdy a jak fotit nemovitost?

Pokud chcete přilákat kupce, začněte tím, že upoutáte jeho pozornost! Všichni nám říkají, že nemáme hodnotit podle vzhledu, první dojem se však počítá! Než se vůbec kupující dostane až k vašim vchodovým dveřím, první seznámení s vaším domem bude pravděpodobně fotografie, kterou jste připojili ke svému inzerátu ? v nabídce na internetu nebo v brožuře. Doslova se vyplatí vědět, jak nafotit svůj dům v nejlepším světle. Investovali jste peníze a čas tím, že jste se rozhodli prodat dům sami ? nyní si dejte pozor, abyste se nepodcenili! Udělejte skvělou fotku a nechte svůj dům, aby mluvil sám za sebe.

Ještě než začnete fotit, ujistěte se, že váš dům je obrazově dokonalý. I malé úsilí může sehrát ohromnou roli. Porozhlédněte se po svém domě a proveďte vizuální zhodnocení. Jak vypadají žaluzie v okně ložnice? Vypadají lépe, když jsou závěsy v obýváku zatažené, nebo roztažené? Pokud vám květiny právě nekvetou, možná by stálo za to uklidit daný květináč mimo zraky kupujících. Popelnici ukliďte do garáže nebo do sklepa a zavřete dveře. Zvenčí dům začněte fotit, až bude slunečno. Nejvhodnější doba k fotografování vašeho domu bude záviset na jeho orientaci. Potřebujete slunce za zády tak, aby svítilo na přední fasádu domu.

Pokud máte nemovitost orientovanou na západ, fotografujte večer, asi dvě hodiny před západem slunce.

Pokud máte nemovitost orientovanou na východ, fotografujte ráno, asi dvě hodiny od východu slunce.

Pokud máte nemovitost orientovanou na jih, fotografujte odpoledne, kdy již nemáte slunce přímo nad hlavou (pokud chcete mít jistotu, tak někdy mezi 13. a 16. hodinou).

Pokud máte nemovitost orientovanou na sever, hlídejte si čas během dne, až bude slunce svítit na váš dům. Pokud přímo na váš dům slunce nesvítí, snažte se pořídit fotografii za jasného dne, kdy je slunce zrovna za mrakem.