Koupě bytu - jak na to?

Kladete si otázku, jak si koupit byt a neprohloupit? Nabízíme Vám několik rad ke koupi bytu s jistotou, bez realitky a bez poplatků.

Čemu se vyhnout, když kupujete byt bez realitky?

  1. Prověřte si, zda byt, který kupujete, není zatížen věcným břemenem. Může se stát, že když kupujete byt za výhodnou cenu, má právo v něm bydlet a dožít osoba, která v něm zrovna nebydlí.
  2. Prověřte si územní plán okolí nemovitosti, ve které se Váš nový byt nachází. Za Vaším barákem může být za pár let postavěna nebo zbourána jiná nemovitost.
  3. Prověřte si, zda byt, který kupujete, není zatížen zástavním právem nebo plombou. Podívejte se do záznamů z katastrálního úřadu, zda na nich není vyznačeno zástavní právo, plomba a pod. Na byt může být uvalena hypotéka.
  4. Prověřte si, zda osoba, se kterou podepisujete smlouvy, je opravdu vlastníkem bytu, který kupujete. Podívejte se pořádně na výpis z katastru nemovitostí, kde je vždy uveden pravý vlastník.
  5. Sežeňte si kompletní a detailní informace o stavu domu, ve kterém si kupujete byt. Měla by Vás zajímat střecha, obvodové zdi, krov, sklepy atd..

Jak získat Výpis z katastru nemovitostí

Výpis z katastru nemovitostí je nejdůležitějším dokumentem, ne však jediným. O výpis z katastru nemovitostí ke konkrétní nemovitosti můžete požádat u kteréhokoliv katastrálního úřadu, ale také u vybraných krajských úřadů, matričních úřadů, obecních či městských úřadů, na vybraných poštách a také u notářů.

Poptávka - koupě bytu - bezplatná inzerce

Poptávate byt a chcete rychle a jednoduše vložit bezplatný inzerát? Využijte možnost rychlého vložení inzerátu s nabídkou nebo rychlého vložení inzerátu s poptávkou.

Další články

Přečtěte si další články a návody na bezplatnou inzerci nemovitostí: