NESNÁŠÍTE ÚKLID?

Úklid. Někdo ho má rád, dokonce mnoho žen si při něm dokáže odpočinout, někdo ho přímo nesnáší. Jedno je však jisté, provází náš každodenní život.

Už odmalička učíme děti, aby si postupně zvykali uklízet si po sobě hračky, aby později v kolektivech, ve školce či ve školách neměli s tím problém. Je to vlastně neodmyslitelná součást našeho života, pokud se chceme tam, kde žijeme, pracujeme, prostě fungujeme, dobře cítit.

Můžeme ho rozdělit do několika skupin, první je takový každodenní úklid, patří sem činnosti spojené s každodenním životem, uklízíme si věci, které v daný den použijeme, omyjeme si po sobě nádobí a podobně.

Většina z nás ale asi zná i tzv. týdenní úklid domácnosti. Znamená to, že obvykle v sobotu děláme větší úklid spojený s vysáváním, utíráním prachu, mytím podlah.

Dále známe i velký úklid, spojené s mytím oken, převlékáním ložního prádla. Mezi velký úklid můžeme zařadit i úklid po výměně plastových oken.

Nejhorší je například úklid po stěhování. Nejde ani tak o úklid jako o to, že jsme unavení ze stahování. Tehdy můžeme využít službu, která je již dnes profesionálně prováděna. Stejně jako existuje služba hlídání dětí, tak si můžeme objednat i službu, která nám zabezpečí úklid naší domácnosti, kdykoliv potřebujeme. Takže, pokud jsme unavení, nebo prostě úklid nemáme rádi, neváhejme a službu vyhledejme. Ušetříme čas, který můžeme věnovat například četbě knihy od Paula Coelho.