Prodej bytu - jak zvládnout prohlídku se zájemcem?

Chcete co nejlépe prodat byt sám bez realitní kanceláře a bez poplatků? Chcete zapůsobit na potenciálního zájemce? Přečtěte si návod, jak sám absolvovat prohlídku bytu se zájemcem o byt

  1. Imaginace - Pomozte zájemci představit si, jak by v bytě dokázal bydlet. Navrhněte mu úpravy, které jste už dávno chtěli udělat. Pomozte mu vytvořit si kladný vztah k bytu a okolí. Jakmile si představí bydlení ve Vašem bytě, máte už spola vyhráno.
  2. Zajistěte, aby v bytě bylo co nejmíň lidí - V ideálním případě pouze vy a zájemce. Každá další osoba v zájemci vyvolá pocit, že tam nemá co dělat a ten pocit mu už zůstane.
  3. Dbejte na první dojem - Na zájemce nejvíc zapůsobí první dojem. Udělejte všechno proto, aby se byt zájemci na první pohled líbil. Vymalujte byt, ukliďte byt a nepotřebné věci. Na první dojem má největší vliv předsíň, tu zájemce uvidí jako první. Ukliďte kabáty, boty, věšáky.
  4. Udržujte si odstup - Pokud už u prohlídky musí být i další osoby, snažte se zabezpečit, aby se do prohlídky vměšovali co nejméně.
  5. Čistý vzduch - Před prohlídkou nechte to bytu proudit vzduch a světlo. Provoňte byt jemnou vůní.
  6. Prostorný byt - Většina lidí má ráda prostor. Pokud váš byt není příliš prostorný, udělejte drobné změny v rozestavění nábytku a vyhoďte zbytečnosti. Vyvolejte dojem útulnosti a světlosti bytu.
  7. Elektrika, voda, plyn - Před prohlídkou se ujistěte, že veškeré žárovky v bytě svítí, zájemce bude chtít jistojistě zkusit rozsvítit. Udělejte váš byt co nejsvětlejší. Kapající kohoutek opravte, nebo na to zákazníka výslovně upozorněte. Vyměňte toaletní mísu, pokud je v dezolátním stavu.
  8. Skladovací prostory - Postarejte se, aby vestavěné skříně a skříňky byly prázdné, nebo úhledně uklizené.
  9. Nefunkční dveře - Ujistěte se, že veškeré dveře a okna jdou dobře zavírat a otevírat. Zejména vstupní dveře by měli jít otevřít bez problémů.
  10. Koupelna - Nejsnadněji dokážete vykouzlit dojem uklizeného bytu v koupelně. Koupelna je důležitou součástí bytu a hraje velkou roli při rozhodování zájemce. Postarejte se, aby byla pečlivě uklizená a umytá a baterie se leskly a perfektně fungovaly.

Prodej bytu - bezplatná inzerce

Prodáváte byt a chcete rychle a jednoduše vložit bezplatný inzerát? Využijte možnost rychlého vložení inzerátu s nabídkou nebo rychlého vložení inzerátu s poptávkou.

Další články

Přečtěte si další články a návody na bezplatnou inzerci nemovitostí: